👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت هیدرولیک و پنوماتیک

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت هیدرولیک و پنوماتیک

دانلود فایل پاورپوینت هیدرولیک و پنوماتیک،در حجم 22 اسلاید قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

22

حجم

1/101 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت هیدرولیک و پنوماتیک ،در حجم 22 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

امروزه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی ، انتقال قدرت به صورت کم هزینه و با قدرت و دقت یا سرعت زیاد مورد نظر است درهمین راستا بکارگیری سیال تحت فشار در انتقال و کنترل قدرت در تمام شاخه های صنعت رو به گسترش است. استفاده از قدرت سیال به دوشاخه مهم هیدرولیک و پنوماتیک تقسیم میشود. از هیدرولیک در مواردی که قدرتهای بالا و سرعت های کنترل شده دقیق مورد نظر باشد )مانند پرسهای هیدرولیکی ، ترمز و فرمان هیدرولیکی و...( استفاده میشود در صورتیکه کاربرد سیستمهای پنوماتیک عمدتاً در مواردی است که دامنه نیروها نسبتاً کم (حدودیک تن) و سرعت حرکتی بالا مورد نیاز باشد (مانند سیستمهایی که در قسمتهای محرک رباتها بکار می روند).

هیدرولیک چیست؟

هیدرولیک از کلمه یونانی هیدرو مشتق گردیده است و این کلمه به معنای جریان حرکات مایعات می باشد. در قرون گذشته مقصود از هیدرولیک فقط آب بوده و البته بعدها عنوان هیدرولیک مفهوم بیشتری بخود گرفت و معنی ومفهوم آن بررسی در مورد بهره برداری بیشتری از آب و حرکت دادن چرخهای آبی و مهندسی آب بوده است.

پنوماتیك چیست؟

پنیوما از لغت یونانی پنوما به معنای دمیدن گرفته شده است و پنیوماتیك علمی است كه در مورد حركات و وقایع هوا صحبت می كند امروزه پنیوماتیك در بین صنعتگران به عنوان انرژی بسیار تمیز و كم خطر و ارزان مشهور است و از آن استفاده وافر می كنند.

و...

فهرست مطالب:

مقدمه

هیدرولیک چیست؟

پنوماتیك چیست؟

طرزکارسیستم هیدرولیک

مزایای یک سیستم هیدرولیک یاپنوماتیک نسبت به سیستمهای مکانیکی یاالکتریکی

جدول مقایسه مشخصه های برق-هیدرولیک –پنوماتیک

کاربردهای پنوماتیک درصنعت

خواص اصلی انرژی پنوماتیک

معایب هوای فشرده

منبع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 22 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مجموعه اداری بم ، بهروز احمدی مبانی نظری ساختارمغز و سنجش خلاقیت مبانی نظری اختلال های اضطرابی،اضطراب تعمیم یافته GAD پاورپوینت تمیز كردن نمای ساختمان پاورپوینت برترین موزه‌های جهان از نظر طراحی‎