👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت انحصار وراثت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت انحصار وراثت

پاورپوینت انحصار وراثت شامل 30 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

30

حجم

4444/628 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت انحصار وراثت

پاورپوینت انحصار وراثت شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

در اثر فوت انسان اموال او به طور قهری به وراث او منتقل می‌شود، اما به منظور این که وراث بتوانند سهم الارث خود را مطالبه و در آن تصرف کنند، ابتدا لازم است وارث منحصر بودن ایشان و سهم الارث هر یک از ایشان در دادگاه بررسی و اثبات گردد. در این خصوص دادگاه پس از رسیدگی، گواهی‌نامه‌ای به نام تصدیق انحصار وراثت صادر می‌نماید که در اختیار اشخاص ذینفع قرار خواهد گرفت. انحصار وراثت در حقوق عبارت است از معلوم نمودن تعداد وراث متوفی توسط مراجع ذی صلاح.

در حقوق ایران مقررات مربوط به انحصار وراثت در قانون تصدیق انحصار وراثت مصوب 1309 و قانون امور حسبی آمده است.

اشخاصی که می‌توانند تقاضای صدور گواهی انحصار وراثت نمایند: هر یک از وراث و اشخاص ذینفع در ترکه می‌توانند درخواست صدور گواهی انحصار وراثت کنند. البته اشخاص ذینفع حتی در صورت وجود ورثه نیز می‌توانند درخواست انحصار وراثت کنند؛ مطابق یکی از آرای دیوان عالی کشور:

((به موجب ماده 360 قانون امور حسبی علاوه بر ورثه متوفی سایر اشخاص ذینفع هم می‌توانند تصدیق انحصار وراثت نمایند و جمله «اشخاص ذینفع» مذکور در این ماده اختصاص به مورد متوفی بلاوارث ندارد.))

   و ...

فهرست مطالب

مقدمه

اشخاص ذینفع در ترکه

مرجع قضایی صالح

درخواست صدور گواهی

نحوه رسیدگی

هزینه حصر وراثت

آثار صدور گواهی انحصار وراثت

اعتراض به گواهی انحصار وراثت

گواهی انحصار وراثت متوفی خارجی

پایان

عنوان : انحصار وراثت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

جزوه درسی دانشگاهی سازه های تقاطعی در مهندسی علوم آب پاورپوینت نقش معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان پاورپوینت بررسی كایزن (بهبود مستمر) گوشت گاو در رژیم غذایی آمریکا (ترجمه فارسی) پاورپوینت مشکلات اجرایی سقف‌ها