👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون)

دانلود فایل پاورپوینت خانه شیشه ای(فیلیپ جانسون)،در حجم 35 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

35

حجم

5/573 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت خانه شیشه ای (فیلیپ جانسون) ،در حجم 35 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

فیلیپ جانسون Philip Johnson، معمار، مورخ معماری، موزه­دار، گردآورنده آثار هنری و یکی از شخصیت­های برجسته معماری و طراحی قرن بیستم، 25 ژانویه، در سن 98 سالگی در خانه معروف شیشه­ای خویش، در New Canaan ، Connecticut درگذشت.

فیلیپ جانسون، معمار نوآوری که آسمان­خراش­های شیشه­ای را رواج داد و بعدها با طرح­های جسورانه و نوستالژیک پست­مدرن قالب­های پیشین خویش را در هم شکست، طی 50 سال، یکی از تأثیرگذارترین چهره­های معماری و طراحی آمریکا بوده است، بطوری­که بسیاری از ساختمان­های آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم بر اساس اصول معماری بنیان نهاده شده توسط او، ساخته شده­اند.

طرح خانه ی جانسون معمولا با خانه ی فارنزوورت اثر میس ون در رو مقایسه می شود، فیلیپ جانسون یکی از دوستان و طرفداران میس بود و مطمئنا با طرح خانه ی فارنزوورت آشنایی داشت، اگرچه خانه ی خودش زودتر از آن به اتمام رسیده بود.

این دو خانه ،علی رغم تشابهات واضح ،دارای تفاوت هایی اساسی در کانسپت خود هستند،در حالی که خانه ی فارنزوورت،ترکیبی از پلان های شناور است،خانه ی جانسون،مکعبی ریشه دوانده در خاک می باشد.

عنصر مشخصه ی آن نه شیشه هایی که ساختمان را احاطه کرده،بلکه یک استوانه ی آجری،شامل شومینه و حمام است که از یک کف آجری برخاسته و به داخل سقف نفوذ می کنئ.این فرم عمودی قوی ،همچون دیرکی در داخل سایت فرو رفته و توجه بیننده را به دید و منظر اطراف آن جلب می کند.در رابطه با این موضوع ،خانه بیشتر مدیون فرانک لوید رایت می باشد تا میس ون در رو.جانسون این طرح را به یک مکعب (اردوگاه)تشبیه کرده،یعنی آتش و سکویی روی زمین که از آنجا می توان با آسودگی طبیعت را مشاهده کرد.

و...

فهرست مطالب:

معرفی معمار

ایده طرح

جانسون و شیشه

سبک معماری

معرفی خانه شیشه ای و ویژگیهای آن

تصاویر و نقشه

این فایل با فرمت پاورپوینت در 35 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت فرانک لوید رایت(32 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی و تحلیل مسجد امام تهران پاورپوینت اختلال پانیک چیست مبانی نظری شناسایی حق فرد به شخصیت حقوقی در حقوق بین الملل پاورپوینت رویکرد نظری آموزش و پرورش پاورپوینت اقلیم اصفهان