👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی

پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی در 29 اسلاید برای کاربران عزیز رشته مهندسی عمران در نظر گرفته شده است و شما می توانید در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

29

حجم

0/533 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی

پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی در ۲۹ اسلاید برای کاربران عزیز رشته مهندسی عمران در نظر گرفته شده است و شما می توانید در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید.

مقدمه :

روش تونلسازی اتریشی (NATM)، در فاصله سالهای ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۵ در اتریش ابداع گردید. نام این روش در سال ۱۹۶۲ در سالزبورگ و جهت تمیز از روش قدیمی تونملسازی اتریشی اعطا گردید. نخستین ارائه دهندگان این روش Ladislaus von Rabcewicz; Leopold Müller و Franz Pacher بودند.

ایده نخستین این روش عبارت است از استفاده از فشارهای زمین شناسی در برگیرنده توده سنگ جهت مقاوم سازی ونگهداری تونل.باید گفت که امروزه مطالعات گسترده ای از سوی متخصصین علم مکانیک سنگ در ارائه طرحی مطمئن برای نگهداری فضاهای زیرزمینی صورت می گیرد که بتواند سیستم نگهداری را به گونه ای طراحی کند که علاوه بر ایمن بودن، از نظر اقتصادی نیز معقول باشد.

نتایج این مطالعات بر ضرورت بکارگیری روشهای مشاهده ای همچون NATM در تونلسازی تاکید دارد.

فهرست :

مقدمه

ویژگی های اساسی ناتم

اصول کلی ناتم

روش اجرای ناتم

عنوان : پاورپوینت اصول روش ناتم در تونل سازی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : ۲۹

ارئه شده در فروشگاه های سازه برتر

پیشنمایش اسلاید ها:

.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 10 حسابداري کمکهاي بلاعوض دولت پاورپوینت استانداردهای طراحی و ساخت فرهنگسرا، هتل و موزه مبانی نظری کم توانی هوشی ، عقب ماندگی ذهنی هوش هیجانى پاورپوینت گچ های افزودنی