👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تجربه ی دینی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تجربه ی دینی

پاورپوینت تجربه ی دینی در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

10

حجم

0/205 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت تجربه ی دینی

تجربه دینی:

همان احساس و حال و رویداد دینی است که در دو سده ی اخیر کانون توجه دین شناسان عربی بوده. اما تجربه دینی به معنای اخص تجربه است به نظر می رسد خدا خویش را به گونه ای بر اساس آشکار یا تجلی ساخته است. به عبارت دیگر گونه ای ظهور یا تجلی خدا د ر شخص تجربه گر مشایر ماخر (18-17) فیلسوف آلمانی آنرا بعنوان گوهر دین مطرح کرد توجه دین شناسان بحث تجربه و دینی بر آمده از تحول فکری است که در دوره مدرنیسم پدید آمدن این دوره دو ویژگی داشت: 1- انسان محوری 2- تکیه بر توانایی های عقل.

عقل گرایی افراطی از سوی بسیاری از اندیشمندان پس از دکارت نفی شد.

کانت می گوید دین با عقل گرایی افلاطونی سازگار نیست را آموزه های دینی با عقل ثابت نیم شود. هیوم هم چنین نظر را داشت انواع تجربه دینی .

الف. تجارت تفسیری: بستگی به تفسیریش هر جامع دارد دین در یک جامع مسلمان مرگ فرزند خود را عقوبت گناه خویش به کار می آورد. یا فرد مسیحی آنرا شرکت در بحثهای عیسی قلمداد می کند.

 ب) تجارب شبه حسی: نوعی ادراک حس کم توسط حواس پنج گانه در آنی نقش دارد. احساس در هنگام تجربه دینی – رویت فرشتگان – شنیدن وحی و تکلم موسی با خدا تجاربی کم حس به نوعی در آن مدخلیت دارد. سومین برد تجارت حسی را به چهار دسته تقسیم می کند: 1- تجربه خدا بواسطه سی محوری که در قلمرو تجربه همگانی است. 2- تجربه خدا بواسطه شی محسوس که نا متعارف اما مشاع و همگانی است3- تجربه به خدا بواسطه ی پدیده ی شخصی.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مفهوم ریکی چیست پاورپوینت هدف گذاری در سازمان و ارزیابی عملکرد مبانی نظری نمایشگاه مبانی نظری زبان گزارشگری مالی توسعه پذیر XBRL و جنبه های امنیتی در XBRL پاورپوینت طرح پروار 100 راس گوسفند بلوچی