👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مسجد جامع ساوه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مسجد جامع ساوه

پاورپوینت مسجد جامع ساوه در 23 اسلاید برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده است و شما میتوانید در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

23

حجم

2/132 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مسجد جامع ساوه

مقدمه :

مسجد جامع ساوه نشان از تمدن و مدنیت ساوه از گذشته‌های دور دارد و قدمت هزار ساله آن بیانگر سبقه دیانت مردم این مرز و بوم است. بنایی که از جمله بناهای ارزشمند تاریخی و دینی در ایران‌زمین است و مردم ساوه به وجود آن افتخار می‌کنند.

منطقه مرکزی، به عقیده کارشناسان، مساجد بزرگ تاریخی مجموعه‌های معماری کاملی در بافت شهری و شامل تأسیساتی همچون آب‌انبار، بازار، بارانداز، کاروانسرا و ... بوده و شناسنامه معماری دوران خود محسوب می‌شوند و قرار گرفتن آنها در کناره منتهی الیه دیوار یا باروی شهر می‌توانسته علاوه بر کارکرد آنها به عنوان مسجد، این اماکن را به پایگاهی استراتژیک و نظامی در زمان خود به خصوص در دوران آل بویه و سلجوقی تبدیل کند و یکی از این ابنیه تاریخی مذهبی که دارای چنین ویژگی‌هایی است.

پاورپوینت مسجد جامع ساوه

 .

مقدمه :

مسجد جامع ساوه نشان از تمدن و مدنیت ساوه از گذشته‌های دور دارد و قدمت هزار ساله آن بیانگر سبقه دیانت مردم این مرز و بوم است. بنایی که از جمله بناهای ارزشمند تاریخی و دینی در ایران‌زمین است و مردم ساوه به وجود آن افتخار می‌کنند.منطقه مرکزی، به عقیده کارشناسان، مساجد بزرگ تاریخی مجموعه‌های معماری کاملی در بافت شهری و شامل تأسیساتی همچون آب‌انبار، بازار، بارانداز، کاروانسرا و ... بوده و شناسنامه معماری دوران خود محسوب می‌شوند و قرار گرفتن آنها در کناره منتهی الیه دیوار یا باروی شهر می‌توانسته علاوه بر کارکرد آنها به عنوان مسجد، این اماکن را به پایگاهی استراتژیک و نظامی در زمان خود به خصوص در دوران آل بویه و سلجوقی تبدیل کند و یکی از این ابنیه تاریخی مذهبی که دارای چنین ویژگی‌هایی است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مفهوم احضار چیست پاورپوینت معماری بومی ایران پاورپوینت زندگی نامه توماس هابز مبانی نظری خودکارآمدی، خودکارآمدی حرفه ای پاورپوینت بررسی دبی سنج رقاصکی