👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق مقام والای زن

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق مقام والای زن

تحقیق مقام والای زن در 19 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات

19

حجم

0/17 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

تحقیق مقام والای زن

فلسفه حجاب

زنان در اكثر دورانهای تاریخ مورد كم لطفی و بی مهری قرار گرفته اند و نتوانسته اند به جایگاه اصلی خودشان دست پیدا كنند در این راستا یكی از مهمترین مسائلی كه در مورد زنان مطرح می باشد. مسئله حجاب زنان است و در پی آن نحوه ارتباط زن با اجتماع كه در این مقاله به نحو اجمال این مسئله بررسی شده است.

اعتقاد نداشتن به حجاب عوامل متعددی می توان داشته باشد كه برخی از موارد به صورت تیتروار بیان می شود:

هجوم فرهنگ غرب – اعتقاد به آزادی غلط – اعتقاد به دست و پاگیر بودن  حجاب برای كار – پیروی از هوسهای نفسانی – دگرگونی ارزشها و اعتقاد غلط به اینكه  شخصیت زن در این است كه زیبائیهایش آشكار باشد – الگوهای دروغین   - تقلید   كور كورانه به خاطر جهل و عدم اعتماد به نفس و اختلال فكری – نداشتن اراده   و سستی و سهل انگاری.

حال در این مقاله سعی شده است با دیدی منطقی و عقلی و با استفاده از نظر قرآن و ائمه (ع) و اندیشمندان داخلی و خارجی این مسئله بررسی شود. و در پی آن هر كس می تواند منصفانه و از روی عقل خود این امر را تجربه كند، و السلام علی بن اتبع الهدی.

1-    حجاب باعث پیشرفت زن و اجتماع است:

به قول شهید مطهری اگر پسر و دختری در محیط جداگانه تحصیل كنند و یا اگر در محیطی كه درس می خوانند دختران بدن خود را بپوشانند و هیچگونه آرایشی نداشته باشند بهتر درس می خوانند، فكر می كنند و به سخن استاد گوش می دهند. یا وقتی كه كنار هر پسری یك دختر آرایش كرده با دامن كوتاه تا یك وجب بالای زانو نشسته باشد؟ آیا اگرمردی در خیابان و بازار و اداره و… با قیافه های محرك و مهیج زنان آرایش كرده دائماً مواجه باشند بهتر سرگرم كار و فعالیت می شود و یا در محیطی كه با چنین مناظری روبرو نشود.                                   «مطهری مساله حجاب ص 78».

پس مشخص است كه  حجاب سبب پیشرفت زن است نه بی حجابی و بی بند و باری كه باعث می شود انرژی زن تحلیل رود به چند مثال دیگر توجه كنیم.

همانگونه كه یك لوله گاز را باید متوجه بود كه محكم باشد و نشتی نداشته باشد وگرنه نمی شود از آن بهره برداری كرد و منجر به انفجار نیز خواهد شد بهره برداری از نیروی زن هم وابسته به حفاظ محكم حجاب است در غیر اینصورت نیمی از جامعه را بخود مشغول می دارد و انرژی زن صرف تجمل و آرایش و… می شود در حالی كه حجاب مانند یك سد است كه نیروی آب را مهار می كند. حجاب نیز نیروی زن را ذخیره می كند و از هرز رفتن آن در مسیرهای نا مطلوب جلوگیری كرده. امكان استفاده از تمام انرژی را فراهم می آورد.

2-    خطرات جدی برای زنان:

زن وقتی كه پوشش خوبی داشته باشد از معرض دید مردان ناپاك محافظت می شود وگرنه در معرض خطرات بسیار برزگی قرار می گیرد چون گل زیبا را اگر حصاری نداشته باشد می چینند و پرپر می كنند و اگر فرصتی دست دهد گوهر زیبای زن را به غارت می برند.

👇محصولات تصادفی👇

سبكهاي موسيقي و تعيين ميزان گرايش جوانان ايراني به هر سبك پاورپوینت درس 17 تفکر و سواد رسانه ای ، بازی زندگی است پاورپوینت بررسی استاندارد حسابداری شماره 8(حسابداری موجودی مواد و کالا ) پاورپوینت نظریه امید اسنایدر پاورپوینت بررسی امکان استفاده از پسماند های ساختمانی بازیافت شده در ساخت ، اجرا و نگهداری بتن