👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسی میل رادكان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسی میل رادكان

پاورپوینت بررسی میل رادكان در 10 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

10

حجم

0/356 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی میل رادكان

میل رادكان یادگاری از دل اعصار و قرون

گذشتگان ما در روزهای پر از بیم وامید وسختی های جان فرسا با كمترین بارقه امید زندگی  خود را پیش برده اند و ما را به عنوان وارث میراثهای كهن خود باقی گذاشته اند . و چه دشوار است پاسداری از این همه یادها و یادگارها ;در روزگاری كه لودرها و بولدوزرها ;خانه های قدیمی را می لرزانند و فرو می ریزند و بر ویرانه های آن ساختمانهای فاقد هرگونه ارتباط با هویت تاریخی ما احداث می كنند.وشاید این گشت و گذار ما را بر آنچه داریم آگاه تر سازد و در حفظ میراثهای نیاكانمان كوشاتر و…

در دل كوههای سر به فلك كشیده البرز آنجا كه مسافران خسته جاده ابریشم باستانی را رمقی به تن نمانده است برجی سر كشیده به دل آسمان امید را در دلها زنده می كند . قافله های ابریشم سرما زده و بی پناه وقتی به رادكان می رسیدند; ودر تلالو خورشید بامدادی و در استتار سكوت البرز برج سر برافراشته به آسمان را مشاهده می كردند نور امید در دلهاشان زنده می شدو شكی نمی ماند كه راه را در دل دره های پر پیچ و خم كتل های ناهموار درست آمده اند و بعد از این صدها روستا در پی هم منتظر آنان است كه به منطقه هزار جریب رسیده اند و این برج راهنمای مسافران غریب ; برج باستانی كردمحله است.

اسپهبد ابو جعفر محمد بن وندر در سال 407 ه. ق در دل كوههای البرز برجی را بنا نهاد كه از لحاظ شكل و ساختمان و معماری شباهت بسیاری به بنای عظیم گنبد قابوس دارد . دهها نفر در كوره راههای البرز چهار سال بی وقفه تلاش نموده اند آن هم در زمانی كه انبوه جنگل های خزری و طبیعت بكر شمال یعقوب لیث را به زانو در آورده و امیری سركش چون تیمر لنگ را به كرنش وادار نموده بود.

صدها ا نسان شریف در دل كوهها آنجا كه مه آسمان و زمین را به هم اتصال می دهد اثری را خلق نموده اند كه امروزه جز تعظیم و تكریم در برابر عظمت آن چاره ای نمی یابیم . بنا در سال 411 ه . ق به اتمام رسید به نوشته هومر دو هل بالای سر در میل رادكان نیز كتیبه ای مستطیل شكل قرار داشت كه در دو سطر با خط كوفی گچبری شده بود.و به روایت رابینو كتیبه بالای مدخل ورودی میل به دست عمال روسیه تزاری محو شده است. در بالای میل نیز كتیبه ای با یك فاصله تزیینی بر لبه آب ریز گنبد مخروطی میل قرار دارد و متن آن چنین است: بسم الله الرحمن الرحیم  امر بابتدا هذا المشهد ایام الحیوه اسپهبد ابو جعفر محمد بن وندر باوندی مولی امیر المو منین … سنه سبع و اربع مائه و فرغ منه سته الحادی عشر و اربع مائه من الهجره .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت معرفی GAC ترجمه مقاله تاثیر عناصر استراتژی بازاریابی بر سهم بازار شرکتها پاورپوینت آشنایی با صنعت بیمه در ساختمان پاورپوینت معرفی و نحوه اجرای سقف کوبیاکس پاورپوینت نمای خشک