👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی تأثیر آنتی اکسیداني عصاره گیاه رزماری بر روی ويژگيهاي کیفی فرآورده های مختلف گوشتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی تأثیر آنتی اکسیداني عصاره گیاه رزماری بر روی ويژگيهاي کیفی فرآورده های مختلف گوشتی

اکسیداسیون چربی‏ها و آلودگی میکروبی دو فاکتور بسیار مهمی هستند که بر کیفیت و طول عمر نگهداری گوشت و فراورده‏های گوشتی نقش تعیین کننده‏ای دارند. از اين‏رو به تاخیر انداختن پدیده اکسیداسیون و جلوگیری از آلودگی میکروبی از اهداف اصلی تولید‏کنندگان مواد غذایی در صنعت گوشت و فراورده‏ های گوشتی می‏باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

9

حجم

26/832 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

 با وجود اینکه در حال حاضر از افزودنی‏ ها و آنتی اکسیدان‏های مصنوعی در سطحی گسترده در صنعت گوشت استفاده می‏شود اما تمایل به سمت استفاده از آنتی‏ اکسیدان‏ های طبیعی به دلیل عدم مقبوليتي که مصرف‏ کنندگان مواد غذایی از مصرف این مواد سنتزی نشان می‏دهند و همچنين مشکلاتی که این آنتی اکسیدان‏ها از لحاظ ایمنی و مسمومیت ‏زایی ايجاد مي‏كنند، افزایش یافته است. رزماری، گیاهی است که دارای ترکیباتی همچون روغن فرار (10-8 درصد)، فلاونوئیدها، چربي، كربوهيدارت، پروتئين، فيبر و برخي املاح معدني و ويتامين مي­باشد. مصرف رزماري، از يك سو به علت خاصيت آنتي­اكسيداني رزمانول، رزماری کوئینون و کارنوسول و از سوي ديگر به علت خاصیت ضد میکروبی تركيبات فلاونوئیدي در صنایع غذایی، داروسازي و طب مورد توجه واقع شده است و قدمتی بسیار دیرینه دارد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل بازار حوزه فرهنگی افغانستان ملبورن استرالیا پاورپوینت سیستم و نگرش سیستمی در تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها پاورپوینت سیستمهای اطلاعات مدیریت پاورپوینت فراکتال و فراکتالیسم در معماری تحقیق و مقاله ای درمورد نقش و خواص اسانس ها در گیاهان دارویی