👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت برده داری مدرن چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت برده داری مدرن چیست

پاورپوینت برده داری مدرن چیست شامل 23 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم سیاسی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

23

حجم

4043/916 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت برده داری مدرن چیست

پاورپوینت برده داری مدرن چیست شامل 23 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

به جرات می توان گفت که جهانی شدن در هیچ برهه از تاریخِ خود به اندازه ی امروز چهره ی ضد انسانیِ خود را نشان نداده است. فرایند بی وقفه ی کسب شود و انباشت سرمایه، زندگی روزمره ی میلیاردها انسان را در چرخه ی بی رحم فقر و گرسنگی، فجایع زیست محیطی و جنگ های ارتجاعی درگیر کرده و کره ی زمین را نیز به سمت نابودی می راند. عملکرد جهانی سیستم سرمایه داری به گونه ای است که ثروت های تولید شده با کارِ چند میلیارد نفر توسط چند صد نفر کنترل می شود. سرمایه داری برای چند درصد از مردم کره ی زمین برخورداری از آب و هوا و غذای سالم، کسب دانش و امکان شکوفایی استعدادهای همه جانبه ی انسانی را فراهم می کند اما از سوی دیگر اکثریت مردم جهان را در محرومیت از این نیازهای اولیه ی زندگیِ انسانی رها می کند و این شکاف طبقاتی هولناک هر روز عریض تر می شود.

در سواحل و بنادر جنوبی چین، کارگران جوانِ صنایع عظیمِ سرمایه های آمریکایی، آلمانی، فرانسوی و... زیر فشار کار دچار سکته می شوند و در گوشه ی دیگری از جهان، در قاره ی آفریقا، سرمایه داران چینی در رقابتی فشرده با سرمایه داران کهنه کارِ بریتانیایی، بلژیکی و فرانسوی، اردوی کار بردگی را سازمان می دهند. هر سال نزدیک به هزار تن از آفریقایی ها هنگام گریز از این جهنم، طعمه ی امواج مدیترانه می شوند.

ارایه ی خدمات جنسی تبدیل به رشد یابنده ترین «بازار کار» برای زنان جهان شده است و در کنار بازارهای کار «قانونیِ» فحشا، شکار دختر بچه ها از کشورهای فقیر و تبدیل آنان به کارگران جنسی برده، یکی از تجارت های به اصطلاح «جنایی» در جهان شده است.

سرمایه داران در رقابت با یکدیگر و برای پایین بردن هزینه های خود، علاوه بر تشدید استثمار کارگران، به استفاده از کار برده ها روی آورده اند، به طوری که پس از تجارت موادمخدر، قاچاق انسان همراه با قاچاق اسلحه دومین رده را در میان صنایع جنایی جهان به خود اختصاص می دهد. این تجارت، «برده داری مدرن» نام گذاری شده است؛ زیرا استفاده از کار اجباریِ انسانِ برده در زنجیره ی صنایع مدرنِ سرمایه داری است. کارِ برده در تمام صنایع مدرن، از صنایع تولید البسه و وسایل ورزشی تا تولید فلزاتِ کامپیوترها و تلفن های همراه استفاده می شود. میدان شکارِ برده و انتقال آنان به مکان های تولید، روستاهای فقرزده ای است که کشاورزیِ آن توسط اقتصاد گلوبالیزه نابود شده است. این شکاف طبقاتی در سراسر جهان و در ایران با سرعتی سرگیجه آور در حال گسترش است.

   و ...

فهرست مطالب

مقدمه

واکنش جهانی به برده داری، از آغاز تا کنون

اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری

کار اجباری

قاچاق اشخاص

پایان

عنوان : برده داری مدرن چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 23

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل طراحی خاص پاویلیون فراتر از باد در چین پاورپوینت ابعاد و كاركردهاي سرمايه‌ي اجتماعي و پيامدهاي حاصل از فرسايش آن پاورپوینت فشرده سازی صوت پاورپوینت اقتصاد مقاومتی پاورپوینت زیرساختهای شهری-آبرسانی و فاضلاب