👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی و بازتوانی معتادان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی و بازتوانی معتادان

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی وبازتوانی معتادان در 192 اسلاید زیبا و قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

192

حجم

2912/43 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی و بازتوانی معتادان در 192 اسلاید زیبا و قابل ویرایش

مفاهیم و تعاریف

تعریف اجتماع درمانی

در سال 1991 در "De Haan" بلژیک در یک نشست عمومی فدراسیون اروپایی اجتماع های درمانی، مفهوم اجتماع درمانی بدون مواد به ترتیب ذیل تعریف شد. اجتماع درمانی یک محیط بدون مواد است که در آن افراد با مشکلات اعتیادی(و سایر مشکلات) در یک روش سازمان یافته و ساختار یافته برای افزایش تغییرات و امکان دهی برای یک زندگی بدون مواد در جامعه بیرونی با هم زندگی می نمایند. اجتماع درمانی یک جامعه کوچکی را شکل می دهد که در آن مقیمان ، و استف ها در نقش تسهیل گر ، نقشهای مشخصی را انجام می دهند خودیاری و خودیاری متقابل ستون های فرایند درمانی می باشند که در آن مقیم بازیگر اصلی مسئولیت بدست آوردن رشد فردی، تحقق بخشیدن به یک زندگی با معناتر و مسئولانه تر وهچنین حمایت ازسعادت و رفاه اجتماع می باشد. (Ottenberg et al; 1993)

هر اجتماع درمانی در صورتیکه در عمده مسائل با هم متفاوت باشند، با اینحال می بایست اصول اساسی را رعایت نمایند. هر اجتماع درمانی می بایست برای یکپارچگی با جامعه بزرگتر تلاش نماید، و شرایط را برای یک اقامت بلند مدت مناسب در درمان برای مقیمانش فراهم نماید. معتادین پیشین اهمیت ویژه ای به عنوان سرمشق دارند، استف ها باید به استانداردهای اخلاقی احترام بگذارند، و اجتماع های درمانی می بایست به طور مداوم علت وجودی خود را مرور نماید.

مقیمان

اجتماع درمانی، مقیمان را به عنوان افرادی که از نظر عاطفی انسانهای نابالغی می باشند و نیاز به آموزش در طول برنامه دارند مورد ملاحظه قرار می دهد. آنها را همچنین به عنوان کسانی که از اضطراب ها و ترسها رنج می برند و از پرخاشگری برای پنهان ساختن ضعفهایشان استفاده می کنند تعریف می نمایند. از سوی دیگر، TC ها این ویژگی را به مقیمان به عنوان کسانی که پتانسیل تغییر مثبت را دارند نیز می دهند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مجتمع دانشجویی هنگ کنگ پاورپوینت فصل هفتم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش با موضوع مدلهاي قيمت گذاري دارايي (تئوري بازار سرمايه) مبانی نظری رضایت زناشویی پاورپوینت اختلال بی نظمی خلق اخلالگر دانلود پرسشنامه انگیزش ریاضی دانش‌آموزان