👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با ارگ تاریخی بم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با ارگ تاریخی بم

دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با ارگ تاریخی بم(بزرگترین بنای خشتی جهان)، در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

3950/171 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آشنایی با ارگ تاریخی بم (بزرگترین بنای خشتی جهان)، در حجم 27 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

ارگ بم بزرگترین سازه خشتی در جهان بود که محل آن در نزدیکی شهر بم در استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار دارد. در تاریخ ۵ دی ۱۳۸۲، در اثر زلزلهٔ شدیدی که شهر بم و حومهٔ آن را تحت تأثیر قرار داد، ارگ بم تقریباً به طور کامل از بین رفت. چند روز پس از رخ دادن زمین‌لرزه، رئیس جمهور وقت ایران محمد خاتمی گفت که ارگ بازسازی خواهد شد.

این ارگ تاریخی از گونه‌های معماری متعددی از جمله دیوار حصار، برج و بارو و دروازه‌های متعدد، مسجد، بازار، تکیه، کاروانسرا، مدرسه، حمام، زورخانه و محله‌های مسکونی با خانه‌های اعیان نشین یا عامه نشین، بخش حاکم نشین شامل سربازخانه، اصطبل، آسیاب، خانه فرمانده قشون و بخش اقامت حاکم شامل خانه حاکم، عمارت چهارفصل و برج دیدبانی تشکیل شده است.

بم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب غربی کرمان و در دشت کویر حد فاصل جبال بارز و کوه‌های کبودی واقع شده است. بم ۱۰۵۰ متر از سطح دریا بالاتر است و ۱۹۴۸۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. قدیمی‌ترین نشانه‌های تمدن در تپه‌های بیدرون در ۱۵ کیلومتری شهر کشف شده است.

و...

فهرست مطالب:

معرفی ارگ بم

سایت ارگ بم

ابعاد بنا

طراحی و ساخت ارگ بم

بررسی معماری بنای ارگ بم

تهویه مطبوع در ارگ بم

امنیت در بنای ارگ

زمین لرزه سال۱۳۸۲

اثر زلزله بر ارگ بم و تحولات

نقشه کلی ارگ بم

این فایل با فرمت پاورپوینت در 27 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت برج میلاد(12 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

پروژه کارآموزی طراحی سازه های بتنی پاورپوینت قرارداد های تاخت (swap contracts) مبانی نظری شیوه فرزندپروری و تعاریف آن پاورپوینت ارزشهای ازیاد رفته معماری ایران در بهینه سازی مصرف انرژی مفهوم ماركسیستی طبقه