👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اثر جانشینی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اثر جانشینی چیست

پاورپوینت اثر جانشینی چیست شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

177/846 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت اثر جانشینی چیست

پاورپوینت اثر جانشینی چیست شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اثر جانشینی تغییر میزان تقاضای مصرف‌کننده برای یک کالا، صرفاً به دلیل تغییر قیمت آن نسبت به قیمت دیگر کالاها به شرط ثابت بودن سطح درآمد واقعی یا مطلوبیت او است.

اقتصاددانان برای تحلیل رفتار مصرف‌کننده، از خرد کردن رفتار مصرف‌کننده و ایجاد تغییرات در شرایط موجود، بهره می‌برند؛ تا بتوانند به تحلیل‌های قابل قبول‌تری برسند. به عنوان مثال؛ اگر تغییرات در میزان تقاضای مصرف‌کننده برای یک کالا فقط با تغییرات قیمت بررسی گردد(در صورتی که سطح درآمد واقعی وی ثابت فرض شود)، ما را به مؤلفه‌ای می‌رساند، که به آن اثر جانشینی می‌گویند. اثر جانشینی به ما می‌گوید، زمانیکه قیمت یک کالا کاهش می‌یابد، مصرف‌کننده، این کالا را جانشین سایر کالاهایی می‌کند، که قیمتشان ثابت ‌مانده و تغییری نکرده است. پس اثر جانشینی موجب افزایش تقاضا برای کالایی می‌گردد، که قیمتش کاهش یافته است. در واقع اقتصاددانان، در پی یافتن نیرویی هستند، که سبب افزایش تقاضا برای کالای جانشین‌شونده است؛ بدین وسیله توانستند اثر جانشینی را تفکیک کنند.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

اثر جانشینی برای انواع کالاها

منحنی‌های بی‌تفاوتی  

تفکیک اثر جانشینی از اثر درآمدی

پایان

عنوان : اثر جانشینی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 180 کیلوبایت

تعداد صفحات : 25

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی معماری موزه شاهرود پاورپوینت اعتبار و روایی آزمون پاورپوینت افسردگی مانیانی یا اختلال دو قطبی مبانی نظری تحریف های شناختی بررسی باتری ها Battery