👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت جامعه شناسی سیاسی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت جامعه شناسی سیاسی چیست

پاورپوینت جامعه شناسی سیاسی چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

273/654 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت جامعه شناسی سیاسی چیست

پاورپوینت جامعه شناسی سیاسی چیست شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

جامعه‌شناسی سیاسی از پیوند دو دانش جامعه‌شناسی و سیاست متولد گشته است، و برای درک آن لازم است جامعه و سیاست را جداگانه فهم کنیم و سپس جامعه شناسی‌سیاسی را تعریف کنیم.

جامعه: جامعه را می‌توان گروه‌بندی متمایز و به هم پیوسته‌ای از افراد انسانی دانست، که در مجاورت یکدیگر زندگی می‌کنند، و رفتارشان با عادات، هنجارها و اعتقادات مشترک فراوانی مشخص می‌شود؛ که آن‌را از گروه‌بندی‌های انسانی دیگر که عادات، هنجارها و اعتقادات آشکارا متفاوتی دارند متمایز می‌کند.

جامعه‌شناسی: اصطلاح جامعه‌شناسی را نخستین بار اگوست کنت فیلسوف و متفکر فرانسوی، در قرن نوزدهم برای مشخص کردن علم مربوط به جامعه به‌کار برد. متفکران پیش از وی برای نام‌گذاری این علم از اصطلاح "فیزیک اجتماعی" استفاده می‌کردند. جامعه‌شناسی شناخت منشاء تکامل، ساختار و کار ویژه‌های گروه‌های اجتماعی، شکل‌های آنها، قوانین، آداب و رسوم، شیوه‌های زندگی، اندیشه و عمل و مشارکت آنها در فرهنگ و تمدن بشری است؛ و می‌کوشد اصول عام پدیده‌ها و روابط اجتماعی را کشف کند، و قوانیین دگرگونی و رشد جامعه را بر پا دارد. واحد تحلیل در جامعه‌شناسی، جامعه است با این خصیصه که، جامعه پدیده‌ای مجزا، دارای انسجام درونی و خود سامان‌بخش است.

سیاست: دانش‌واژه‌ی سیاست در مقابل واژه‌ی انگلیسی policy به‌کار می‌رود، و خود از واژه‌ی یونانی polis به معنای شهر گرفته شده است. سیاست یکی از پیچیده‌ترین مفاهیمی است که در حوزه‌ی علوم اجتماعی مطرح می‌باشد. از سیاست تعریف‌های بسیاری شده، مثلا: سیاست حل تضادهای انسان‌هاست؛ سیاست هنر استفاده از امکانات است؛ مبارزه برای کسب قدرت است؛ توزیع‌آمرانه‌ی ارزش‌هاست. اما شاید یک تعریف فراگیر از سیاست این باشد که: سیاست رهبری صلح‌آمیز یا غیر صلح‌آمیز روابط میان افراد، گروه‌ها، و احزاب (نیروه‌های اجتماعی) و کارهای حکومتی در داخل یک کشور و روابط یک دولت با دولت‌های دیگر در عرصه‌ی جهانی است. قدرت موضوع اساسی سیاست محسوب می‌شود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

جامعه‌شناسی سیاسی

گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی سیاسی

بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی سیاسی

سنت مارکسیستی در جامعه‌شناسی سیاسی

سنت وبری در جامعه‌شناسی سیاسی

جامعه‌شناسی سیاسی جدید

پایان

عنوان : جامعه شناسی سیاسی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 276 کیلوبایت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مفهوم احتکار چیست پاورپوینت طراحی آموزشی چیست پاورپوینت نظریه نیازمندی و آرمانی اریک فروم پاورپوینت دهکده چوبی نیشابور بررسی تأثیر بدرفتاری والدین بر عزت نفس دانش آموزان مقطع راهنمایی