👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اقتصاد رفاه چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اقتصاد رفاه چیست

پاورپوینت اقتصاد رفاه چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

36

حجم

386/875 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت اقتصاد رفاه چیست

پاورپوینت اقتصاد رفاه چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد،حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اقتصاد رفاه شعبه‌­ای از دانش اقتصاد است که در آن با استفاده از تکنیک­های اقتصاد خرد به ارزیابی رفاه اقتصادی بویژه در ارتباط با تعادل عمومی‌رقابتی و در چارچوب مفاهیمی‌نظیر کارایی و توزیع درآمد پرداخته می­شود.  در حقیقت در اقتصاد رفاه بر موضوع تخصیص بهینۀ منابع و کالاها و چگونگی اثرگذاری آن بر رفاه اجتماعی تمرکز می­شود.

اهمیت و وزن اقتصاد رفاه در دانش مدرن اقتصاد منحصر به فرد است. بخش عمده‌­ای از دانشی که هم‌­اکنون تحت عنوان «اقتصاد» تدریس و تحصیل می­شود، مربوط به شکل گیری و تکامل نظریه‌­هایی است که در چارچوب اقتصاد رفاه طبقه‌­بندی می­شود. در حقیقت اگر آثار و ردپاهای اقتصاد رفاه را از نظریۀ کنونی اقتصادی حذف کنیم، مشکل خواهد بود که تصور کنیم دانش اقتصاد چگونه چیزی خواهد بود.  از این رو شناخت دقیق سیر تکامل نظریۀ اقتصاد رفاه و اصول و مبانی آن، برای پی‌­بردن به چارچوب کلی دانش نوین اقتصاد بسیار ضروری است.

این پژوهش تلاش می­کند شناختی کلی نسبت به نظریۀ اقتصاد رفاه ارائه کند. در بخش اول به سیر تاریخی تحول و شکل­گیری اقتصاد رفاه، به شکلی که امروز می­شناسیم، اشاره می­شود تا تقدم و تأخر نظریه­‌های اساسی ارائه شده در آن شفاف شود. در بخش دوم به مبحثی اساسی و حساس در باب ماهیت اثباتی یا هنجاری اقتصاد رفاه پرداخته خواهد شد. این بخش در واقع گزارشی از مناظرۀ پیاپی و رفت و برگشتی بین اقتصاددانان طرفدار ماهیت اثباتی اقتصاد رفاه و مخالفان آن است که در آن تلاش می­شود تبیینی شفاف از مهمترین استدلالات و پاسخ­های هر یک از طرفین به دیدگاه­های یکدیگر ارائه شود. دلالت مباحث این بخش و نتایج حاصل از آن در قضاوت در خصوص جهانشمول بودن نظریه‌­های مدرن اقتصادی، که مورد ادعای جریان اصلی دانش اقتصاد است، حائز اهمیت است. در بخش سوم نیز به یکی از موضوعات پرچالش در اقتصاد رفاه، یعنی بحث ترجیحات آشکار شده پرداخته خواهد شد. مطالب ذیل این قسمت در روشن ساختن ابعاد دیگری از نظریۀ اقتصاد رفاه راهگشا خواهد بود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

 مروری بر تاریخچۀ تکامل اقتصاد رفاه

 در باب ماهیت اثباتی اقتصاد رفاه

 بحثی در باب نظریۀ ترجیحات آشکار شده

پایان

عنوان : اقتصاد رفاه چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 388 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی انواع ريسک ها در بانک پاورپوینت برند و توسعه تجارت پاورپوینت اعتیاد به مواد مخدر و درمان آن پاورپوینت مفاهیم بهره وری (سازمان مدیریت صنعتی) پاورپوینت شاخص های نوین سنجش عملکرد مالی شرکتها (همراه با مثالهای تشریحی)