👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تحلیل فضا میدان انقلاب

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تحلیل فضا میدان انقلاب

دانلود فایل پاورپوینت تحلیل فضا میدان انقلاب ، در حجم 96 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.موضوع مطالعه و طراحی ساماندهی فضایی جزیی از خیابان کارگر جنوبی حدفاصل میدان انقلاب اسلامی و میدان حرّ ...

مشخصات فایل

تعداد صفحات

96

حجم

19054/947 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

توضیحات:

فایل پاورپوینت تحلیل فضا میدان انقلاب ، در حجم 96 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

منطقه مورد مطالعه:

موضوع مطالعه و طراحی ساماندهی فضایی جزیی از خیابان کارگر جنوبی حدفاصل میدان انقلاب اسلامی و میدان حرّ است. خصوصیات ساختاری و نحوه شکل‌گیری این مسیر به صورت زیر است:

کل خیابان کارگر شامل کارگر شمالی و کارگر جنوبی بعد از خیابانهای ولیعصر و حافظ از محورهای عمدة شمالی – جنوبیِ تقریباً پیوسته در تهران مرکزی است.

اما این محور کارگر از طرفی با طولانی‌ترین محور شرقی – غربی تهران یعنی خیابان دماوند، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان آزادی و بزرگراه مخصوص کرج، در مکان میدان انقلاب تقاطع دارد.

مسیر مورد مطالعه به صورتی با ساختار اصلی تهران قدیم ارتباط پیدا می‌کند. بدین معنی که بعد از تخریب قلعة ناصری، خیابانی بر مسیر خندق و دیوار قلعه حد فاصل دروازة باغشاه و دروازة گمرک احداث گردید. این خیابان سپس از سمت جنوب تا محل فعلی میدان راه‌آهن و از سمت شمال در زمینهای مزروعی و باغات بیرون قلعه دهکدة امیرآباد مجاور مکان فعلی میدان انقلاب و در مرحلة بعد به طرف شمال (کارگر شمالی) ادامه یافت.

منطقه 11شهرداری تهران از بخشهای مرکزی کلان شهرتهران است . سابقه شکل گيری بافتهای مسکونی به اولين تجديد حيات تهران دردهه 1280 ه .ق بازمی گردد و مقارن آن سالهاست و به پيکره سنتی شهر تهران مربوط می شود .

  بدون شک رونق ،توسعه و شکل گيری ساختارهای اصلی منطقه مربوط به دوران پهلوی اول است بين سالهای 1304تا1320 که بتدريج اين عناصر يا در محدوده کنونی منطقه 11 و يا درجوارآن است .(عناصری چون راه آهن ، دانشگاه پادگان ، بيمارستان و پارک شهر) بطورکلی تا سال 1342 بخشهای مهمی ازمنطقه 11 ازمناطق مرفه نشين و پررونق تهران محسوب می شود.اما همزمان به لحاظ موقعيت مرکزی منطقه فعاليتهای کارگاهی و بازارهای تخصصی دربخشهای شمالی منطقه رونق می يابند. منطقه 11 از نظر تاریخی یکی از مناطق مهـم میـراث فرهنگـی به شمار می آید که از جمله می توان به دروازه قزوین ; بـاغ شـاه ; خیابان شیخ هادی و خیابان منیریه اشاره نمود . پیشینه فرهنگی منطقه در دوران قبل از انقلاب به دلیل وجود محله جمشید و سایر معضلات اجتماعی آن بسیار تیره و تار بود ولیکن با ظهور انقلاب و همت شهرداری ; آن محلات فاسد به بزرگترین مرکز تفریحی و ورزشی شهر تبدیل شد .

و...

فهرست مطالب:

شناخت منطقه مورد مطالعه

تاریخچه منطقه 11

محدوده وموقعیت جغرافیایی

جدول سوات

طرح مسئله

فلسفه و تفکر حاکم بر این طراحی شهری

اصطلاح شناسی

مسایل منطقة مورد مطالعه

مسایل فضایی – کالبدی، فقدان مقررات

مسایل زیست محیطی

مسایل کیفیت ساختمانی بناها

مسایل دسترسی

مسایل مشارکت مردمی در فرایند نوسازی و بهسازی

فعالیت خیابان، کارکرد و کاربری

فعالیتهای فرهنگی و منطقة مورد مطالعه

طیف کاربری‌ها

پهنه بندی

مطالعات برنامه ریزی

مشارکت مردمی

تقسیم‌بندی بناها

نقشه کیفیت بنا

نوسازی و بهسازی بی‌رویه

ازدحام سواره و پیاده، آلودگی هوا، آلودگی صوتی

تحلیل

ترکیب بدنه و فضای خیابان

ارزش شکلی برخی کنجها و تقاطعها و ورودیها

مسایل مربوط به مبلمان شهری

دسترسی سواره، طراحی ایستگاهها، تعدیل مسئله آمد و شد

پیاده رو

پارکینگ

فضای خیابان

عقب‌نشینی و سطح دید آسمان

ارتفاع

کف سازی

اقلیم، نور آفتاب

نور پردازی خیابان و بناها

آلودگی صدا

منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 96 اسلاید قابل ویرایش و بسیار جامع تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD مطالعات و طراحی شهری بلوار و میدان جانباز (73صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت جمع‌ سپاری یا انبوه‌ سپاری چیست مبانی نظری و پیشینه تحقیق بیش فعالی و اختلال توجه (ADHD) پاورپوینت بررسی آزمايش هاي كيفي اسيدهاي آمينه و پروتئين ها پاورپوینت نقش معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان پرسشنامه فرسودگی شغلی- سنجش کلی