👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

48

حجم

0/340 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون

پاورپوینت مفهوم حاکمیت قانون شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

چکیده

حاکمیت قانون به‌عنوان اصطلاحی جدلی و البته مبنای مهم ارتباط دولت و شهروندان، مفهومی اولیه دارد. در پارادایم‌های مختلف عناصر و مؤلفه‌های اصلی و اولیه، مفهوم حاکمیت قانون متفاوت است. برخی این گزاره‌ها را، دلایل و قانونی‌بودن آن دانسته و بعضی استناد و قانونیت را عناصر اصلی این مفهوم قلمداد کرده‌اند. در مقام نظریه‌پردازی و اجرا نیز ممکن است مفهوم‌ها، برداشت‌ها و تحلیل‌های مختلفی ارائه شود. از قبیل برداشت‌های شکلی، ماهوی، غایت‌انگار و ابزار‌انگار. مقاله حاضر با بررسی این مفاهیم و برداشت‌ها از حاکمیت قانون مفهوم اولیه و برداشت مورد نظر را در قانون اساسی ج.ا.ا تبیین می‌نماید.

مقدمه

هر نظام حقوقی یا سیاسی واجد ویژگی‌های متفاوت و گاهی متعارض با نظام‌های حقوقی و سیاسی دیگر کشورهاست و هر الگو، نظریه یا مفهوم در بستر شرایط تاریخی و فرهنگی هر کشور یا نظام و متناسب با دستگاه فکری و پارادایم  حاکم بر آن، ویژگی‌ها و خصیصه‌های متفاوت به‌خود می‌گیرد که شناخت آن نظریه‌ها و مفاهیم بنیادین به‌عنوان مفروضات اساسی در تحلیل و تبیین مسایل، بسیار اهمیت دارد.

در مفاهیم جدلی مانند حاکمیت قانون، آزادی، دموکراسی، مشروعیت و ... که ارائه تعریف  و صورت‌بندی واحد و یکسان از آنها بسیار دشوار است، گام اول، ارائة مفهوم کلی اصطلاح و گزاره علمی است. در تحلیل مفهومی  یا به‌تعبیر دیگر در ارائه تعریف، سعی بر این است که با توافقی حداقلی بر معنای اولیه مفهوم،  راه را برای تحلیل و تبیین بیشتر هموار کرد. البته این نکته را باید در نظر داشت، هنگامی‌که پا را از لفظ فراتر گذاشتیم و به‌تعریف، برداشت  و تحلیل پرداختیم، دیگر بی‌طرفی معنایی ندارد.

و ...

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

مفهوم  حاکمیت قانون

انواع برداشت‌ها از حاکمیت قانون

پایان

عنوان : مفهوم حاکمیت قانون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 344 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فصل سوم كتاب تئوري هاي حسابداري تاليف دكتر شباهنگ با موضوع مفروضات بنیادی، اصول و مفاهیم حسابداری پاورپوینت آجر شیشه ای تحقیق الگوبرداری از کرم ابریشم در طراحی معماری پاورپوینت اشتباه‌های لپی فروید تحقیق درباره شغل معلم کودکان خاص