👈 فروشگاه فایل 👉

انتقال فرهنگی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

انتقال فرهنگی چیست

پاورپوینت انتقال فرهنگی چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

0/316 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت انتقال فرهنگی چیست

پاورپوینت انتقال فرهنگی چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

انتقال فرهنگی (صفت و موصوف) غیر از انتقال فرهنگ (مضاف و مضافٌ‌الیه) است. توضیح اینکه انتقال فرهنگ می‌گوید «هر فرهنگی قابل انتقال است [...] و از نسلی به نسل دیگر از طریق فرآیندهای آموزشی انتقال می‌یابد و در روند انتقال، تغییر و دگرگونی پیدا می‌کند.» اما انتقال فرهنگی، از نظریات جامعه‌شناسی انحرافات است که این نوشتار به تبیین این مقوله می‌پردازد. گرچه بسیاری از منابع و بلکه دائرة‌المعارف‌ها، Cultural Transmission را به همان معنای انتقال عناصر فرهنگی گرفته‌اند. در هر حال دو معنی برای انتقال فرهنگی وجود دارد که یکی با عنوان انتقال فرهنگی و دیگری به نام نظریه‌ انتقال فرهنگی در منابع جامعه‌شناسی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

انتقال فرهنگی

انتقال فرهنگی فرایندی است که توسط آن فرهنگ از طریق آموزش از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. فرهنگ را به طریق زیستی نمی‌توان به ارث برد، هر نسلی فرهنگ را برای خویش می‌آموزد و سپس آن را همراه با تغییراتی که در عصر خود حاصل شده به نسل بعد از خود می‌آموزاند. انتقال فرهنگی، تداوم فرهنگ را امکان‌پذیر می‌سازد. در واقع تا زمانی که عوامل تغییر و دگرگونی فرهنگ، قوی و قدرتمند نباشند، اعضای جامعه در برابر دگرگونی فرهنگ مقاومت و مخالفت می‌کنند. برای مثال در هر فرهنگی، شیوه خاصی برای لباس پوشیدن وجود دارد. فقط هنگامی این شیوه دستخوش تغییر می‌گردد که تحت تأثیر عوامل فرهنگی نو و جدید (نوآوری فرهنگی) قرار گیرد و از طرف اکثریت جامعه مورد پذیرش قرار گیرد.   

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

انتقال فرهنگی

اشکال انتقال فرهنگی

انتقال فرهنگی، اشاعه فرهنگی، فرهنگ‌پذیری و جامعه‌پذیری

نظریه انتقال فرهنگی (Cultural Transmission Theory)

تبیین ساترلند از نظریه انتقال فرهنگی (پیوند افتراقی)

نقد نظریه انتقال فرهنگی

منابع و طرق انتقال فرهنگی

پایان

عنوان : انتقال فرهنگی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 320 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت طرحواره ایثار مبانی نظری استرس تحصیلی دانش آموزان پاورپوینت آشنایی با علوم قرآنی پاورپوینت پمپ های هیدرولیک و اجزای آن ها تحقیق اثبات عدم تحریف قرآن