👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تعادل عمومی والراس

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تعادل عمومی والراس

پاورپوینت تعادل عمومی والراس شامل 37 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

37

حجم

0/927 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت تعادل عمومی والراس

پاورپوینت تعادل عمومی والراس شامل 37 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

بزرگ ‌ترین دستاورد والراس در آن چیزی بود که اکنون «نظریه تعادل عمومی» نامیده می‌شود. پیش از والراس، اقتصاددانان کوشش‌های اندکی را جهت تبیین چگونگی پیوند یک اقتصاد با کالاهای بسیار و دست یافتن به یک تعادل، انجام داده بودند. هدف والراس نیز انجام این کار بود. او موفق نشد، اما نخستین گام‌های مهم را برداشت. ابتدا، یک سیستم معادلات همزمان ساخت تا اقتصاد فرضی‌اش را توصیف کند که تصمیمی بسیار بزرگ بود، سپس نشان داد که چون تعداد معادلات و مجهولات برابرند، سیستم را می‌توان حل کرد و قیمت‌ها و مقادیر تعادلی کالاها را به دست آورد. اثبات این که قیمت و مقدار برای هر کالا به صورت یگانه و یکتا تعریف می‌شوند یکی از بزرگ‌ترین کمک‌های والراس به علم اقتصاد به شمار می‌رود.

والراس بیشتر از دیگر اقتصاددانان مکتب نئوکلاسیک طرفدار کاربرد ریاضیات در اقتصاد بود. وی با نوشتن فرمول‌های ریاضی متعدد نظریه تعادل عمومی را طرح کرد. به نظر شومپیتر «این روش بزرگ‌ترین کمک این دانشمند به اصول نظری اقتصاد بوده است و همین امتیاز موجب شده است که والراس به عنوان صاحبنظر اقتصادی تراز اول تلقی شود.»

والراس اول جامعه اقتصادی را در نظر می‌گیرد که افراد آن چیزی تولید نمی‌کنند و فقط صاحب مقداری از وسایل معاش هستند که آنها را به حسب ضرورت برای رفع نیازها و تحصیل ارضای بیشتر با یکدیگر مبادله می‌کنند.

خودش رابینسون کروزوئه را مثال می‌آورد که به جای آنکه تنها نجات‌یافته کشتی‌شکستگان باشد با صد نفر از همراهان، کشتی را به جزیره‌ای می‌رساند و در آنجا رحل اقامت می‌افکنند.

و ...

عنوان : تعادل عمومی والراس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 928 کیلوبایت

تعداد صفحات : 37 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت منابع انسانی پاورپوینت اصول روانشناسی کودک و نوجوان پاورپوینت بازی های لیبیدویی چیست پاورپوینت حقوق زنان در اسلام پاورپوینت مدیریت انگیزه ، مدیرت کار وزمان مدیریت خلاقیت