👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسی شبکه های کامپیوتری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسی شبکه های کامپیوتری

پاورپوینت بررسی شبکه های کامپیوتری در 26 اسلاید قابل ویرایش همراه با تصاویر و توضیحات کامل

مشخصات فایل

تعداد صفحات

26

حجم

0/27 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی شبکه های کامپیوتری در 26 اسلاید قابل ویرایش

فهرست مطالب

شبكه های كامپیوتری

تقسیم بندی بر اساس وظایف

تقسیم بندی بر اساس توپولوژی

 توپولوژی bus

توپولوژی ring

توپولوژی star

تقسیم بندی بر اساس حوزه های جغرافیایی تحت پوشش

شبكه های lan

شبكه های man  و wan

كابل در شبكه

کابل Unshielded Twisted pair )UTP) کابل کواکسیال   فیبر  نوری

مفاهیم اولیه شبكه

انواع راههای ارتباط كاربر به ISP

استاندارد شبكه ها

نرم افزارهای استاندارد و بروز رسانی آن ها

پیاده سازی امنیت در سازمان

شبکه های کامپیوتری

یك شبكه شامل مجموعه ای از دستگاه ها بوده كه با استفاده از یك روش ارتباطی

( كابل و امواج رادیویی و ماهواره)بوده و به منظور اشتراك منابع فیزیكی ( چاپگر) و اشتراك منابع منطقی ( فایل) به یكدیگر متصل میگرددند. شبكه ها نیز می توانند با یكدیگر مرتبط شده و شامل زیر شبكه ها نیز باشند

تفسیم بندی شبکه ها .شبکه های کامپیوتری را بر اساس مولفه های متفاوتی تقسیم بندی می نمایند. در ادامه به برخی از متداولترین تقسیم بندی های موجود اشاره می گردد .

 تقسیم بندی بر اساس نوع وظایف

کامپیوترهای موجود در شبکه را با توجه به نوع وظایف مربوطه به دو گروه عمده : سرویس دهندگان (Servers) و یا سرویس گیرندگان (Clients) تقسیم می نمایند. کامپیوترهائی در شبکه که برای سایر کامپیوترها سرویس ها و خدماتی را ارائه می نمایند ، سرویس دهنده  نامیده می گردند. کامپیوترهائی که از خدمات و سرویس های ارائه شده توسط سرویس دهندگان استفاده می کنند ، سرویس گیرنده نامیده می شوند .  در شبکه های Client-Server ، یک کامپیوتر در شبکه نمی تواند هم به عنوان سرویس دهنده و هم به عنوان سرویس گیرنده ، ایفای وظیفه نماید.

در شبکه های Peer-To-Peer ، یک کامپیوتر می تواند هم بصورت سرویس دهنده و هم بصورت سرویس گیرنده ایفای وظیفه نماید.

تقسیم بندی بر اساس توپولوژی

 الگوی هندسی استفاده شده جهت اتصال کامپیوترها ، توپولوژی نامیده می شود. توپولوژی انتخاب شده برای پیاده سازی شبکه ها، عاملی مهم در جهت کشف و برطرف نمودن خطاء در شبکه خواهد بود. انتخاب یک توپولوژی خاص نمی تواند بدون ارتباط با محیط انتقال و روش های استفاده از خط مطرح گردد. نوع توپولوژی انتخابی جهت اتصال کامپیوترها به یکدیگر ، مستقیما بر نوع محیط انتقال و روش های استفاده از خط تاثیر می گذارد. با توجه به تاثیر مستقیم توپولوژی انتخابی در نوع کابل کشی و هزینه های مربوط به  آن ، می بایست با دقت و تامل به انتخاب توپولوژی یک شبکه همت گماشت . عوامل مختلفی جهت انتخاب یک توپولوژی بهینه مطرح می شود. مهمترین این عوامل بشرح ذیل است :

1- انعطاف پذیری

2- هزینه

سه نوع توپولوژی رایج در شبکه های LAN استفاده می گردد :

BUS

STAR

RING

توپولوژی BUS

 یکی از رایجترین توپولوژی ها برای پیاده سازی شبکه های LAN است . در مدل فوق از یک کابل به عنوان ستون فقرات اصلی در شبکه استفاده شده و تمام کامپیوترهای موجود در شبکه ( سرویس دهنده ، سرویس گیرنده ) به آن متصل می گردند.

مزایای توپولوژی BUS

 کم بودن طول کابل . بدلیل استفاده از یک خط انتقال جهت اتصال تمام کامپیوترها ، در توپولوژی فوق از کابل کمی استفاده می شود.موضوع فوق باعث پایین آمدن هزینه نصب و ایجاد تسهیلات لازم در جهت پشتیبانی شبکه خواهد بود.

ساختار ساده .

توسعه آسان . یک کامپیوتر جدید را می توان براحتی در نقطه ای از شبکه اضافه کرد.

معایب توپولوژی BUS

 مشکل بودن عیب یابی . کنترل شبکه در هر گره دارای مرکزیت نبوده و در صورت بروز خطاء می بایست نقاط زیادی به منظور تشخیص خطاء بازدید و بررسی گردند.

 ایزوله کردن خطاء مشکل است . در صورتی که یک کامپیوتر در توپولوژی فوق دچار مشکل گردد ، می بایست کامپیوتر را در محلی که به شبکه متصل است رفع عیب نمود. ماهیت تکرارکننده ها . در مواردیکه برای توسعه شبکه از تکرارکننده ها استفاده می گردد، ممکن است در ساختار شبکه تغییراتی نیز داده شود

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل طراحی پارکینگ و ساختمان اداری الهیه پاورپوینت فناوری یوبوت و هبلکس در سازه پاورپوینت فناوری اطلاعات در کاربردهای امنیتی پلیس پاورپوینت موقعیت جغرافیایی و وضع طبیعی سرزمین قزوین پاورپوینت مدیریت زمان (مدیریت امور بازاریابی یا مدیریت هر واحد دیگر)