👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان

دانلود فایل پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان ، در حجم 65 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

65

حجم

9/975 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان ، در حجم 65 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

کاخ عالی قاپو:

در غرب میدان نقش جهان و روبروی مسجد شیخ لطف الله عمارتی سر بر افراشته که به عنوان یکی از مهمترین شاهکارهای معماری اوایل قرن یازدهم هجری از شهرتی عالمگیر برخوردار است.

با توجه به منابع و مأخذ موجود درباره سلسله صفوی و همچنین با در نظر گرفتن بررسی های انجام شده در مورد این ساختمان زیبا و رفیع چنین استنباط می گردد که کاخ عالی قاپو، دروازه مرکزی و مدخل کلیه قصرهایی است که در دوران صفویه در محدوده میدان نقش جهان احداث شده اند.

سی وسه پل:

یکی از پل های زیبا و جالبی که در دوران صفویه بر روی زاینده رود احداث شد سی و سه پل است این پل در گذشته «پل جلفا» نامیده می شد (زیرا از این طریق به جلفا که تازه احداث شده بود می رسیدند). به «الله وردیخان» نیز معروف است زیرا سردار مشهور شاه عباس اول که به ساختن این پل مأمور گردید به این نام نامیده می شود.

این پل كه در نوع خود شاهكارى بى‏نظیر از آثار دوره سلطنت شاه‏ عباس اول است، به هزینه و نظارت سردار معروف او الله ‏وردى‏خان بنا شده. این پل در حدود 300 متر طول و 14 متر عرض دارد و طویل‏ ترین پل زاینده ‏رود است كه در سال 1005 هجرى ساخته شده است. در دوره‌ صفویه‌،مراسم‌ جشن‌ آبریزان‌ یا آبپاشان‌ ارامنه‌ در كنار این‌ پل‌ صورت‌ می‌گرفت‌. ارامنه‌ جلفا، مراسم‌ «خاج‌ شویان‌» را نیزدر محدوده‌ همین‌ پل‌ برگزار می‌كرده‌اند. پل‌ مزبور یكی‌ از شاهكارهای‌ معماری‌ و پل‌ سازی‌ ایران‌ و جهان‌ محسوب‌ می‌شود.

و...

فهرست مطالب:

کاخ عالی قاپو

سی وسه پل

پل خواجو

چهل ستون

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شاه

چهار باغ

کاخ هشت بهشت

منارجنبان

بازار قدیمی اصفهان

هتل شاه عباسی اصفهان

کلیسای وانک

معبد زرتشتی باستانی(آتشگاه اصفهان)

این فایل با فرمت پاورپوینت در 65 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت مسجد تاریخانه ی دامغان(16 اسلاید)

👇محصولات تصادفی👇

گزارش کار آزمایش بررسي نوسانات پاندول ساده و بدست آوردن پريود نوسان پاورپوینت مدیریت تحول، استراتژی ها، کاربرد و الگو های نوین پاورپوینت بررسی روستای کلوان پیشینه و مبانی نظری هزینه های کیفیت بررسی عوامل موثر بر اثر بخشی اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده با رویكرد آموزی منابع انسانی