👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با بتن سبک

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با بتن سبک

دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با بتن سبک ، در حجم 42 اسلایدقابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

1/45 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

پاورپوینت آشنایی با بتن سبک ، در حجم 42 اسلایدقابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

در دنیای پیشرفته امروزی و با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف علمی صنعت بتن نیز دچار تحول گردیده که تولید بتن سبک نیز حاصل همین پیشرفت ها می باشد. بتنی که علاوه بر کاهش بار مرده ساختمان از نیروی وارد به سازه در اثر شتاب زلزله می کاهد و در صورت تخریب وزن آوار حاصل نیز کاهش می یابد و امروزه آنرا به عنوان بتن قرن می نامند .

بتن سبک با توجه به ویژگی هایی که دارد دارای کاربردهای مختلف می باشد که برحسب وزن مخصوص و مقاومت فشاری آن تفکیک می گردد.

اولین گزارشهای تاریخی در مورد کاربرد بتن سبک و مصالح سبک وزن به روم باستان بر می گردد. رومیان در احداث معبد پانتئون و ورزشگاه کلوزیوم از پومیس که نوعی مصالح سبک است استفاده کرده اند. کاربرد بتن سبکدانه پس از تولید سبکدانه های مصنوعی و فراوری شده در اوایل قرن بیستم وارد مرحله جدیدی شد. در سال 1918، S. J. Hayde با استفاده از کوره دوار اقدام به منبسط کردن رس و شیل کرد و بدینوسلیه سبکدانه ای مصنوعی تولید کرد که از آنها در ساخت بتن استفاده شد. تولید تجاری روباره های منبسط شده نیز از سال 1928 آغاز گردید.

این سبكدانه مصنوعی در هنگام جنگ جهانی اول به دلیل محدودیت دسترسی به ورق فولادی برای ساخت كشتی بكار رفت. كشتی Atlantus به وزن 3000 تن كه با بتن سبك هایدیتی ساخته شد، در اواخر سال 1918 به آب افتاد. در سال 1919 كشتی Selma به وزن 7500 تن و طول 132 متر با همین نوع بتن ساخته و به آب انداخته شد. تا آخر جنگ جهانی اول و سپس تا سال 1922 كشتی ها و مخازن شناور متعددی ساخته شد كه یكی از آن ها Peralta تا سال های اخیر شناور بود.

و...

فهرست مطالب:

معرفی بتن سبک

تاریخچه ساخت و کاربرد بتن سبک

خصوصیات بتن سبک

طبقه بندی بتن های سبک

طبقه بندی بتن سبک بر مبنای مقاومتی

بتن سبك غیرسازه‌ای

بتن سبك با مقاومت متوسط

بتن سبك سازه ای

انواع سنگدانه های سبک

خصوصیات بتن دانه سبک

بررسی بتن سبک

این فایل با فرمت پاورپوینت در 42 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD بتن سبک(38 صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت HSE در پروژه‌های عمرانی مبانی نظری و پیشینه تحقیق شکل گیری جنسیت و نقش های جنسیتی مبانی نظری مفهوم فرهنگ ،فرهنگ، فرهنگ سازمانی مبانی نظری مدیریت راهبردی، توسعه اقتصاد محلی، رونق اقتصاد محلی پاورپوینت ریخت شناسی و منظر شناسی شهری در شهرسازی