👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت جهت یابی به کمک طبیعت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت جهت یابی به کمک طبیعت

دانلود فایل پاورپوینت جهت یابی به کمک طبیعت ، در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

29

حجم

1/618 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت جهت یابی به کمک طبیعت ، در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

تا حالا از خودتون پرسیدید که پرندگان مهاجر مسیر خود را چگونه پیدا می کنند ؟ یا اینکه خلبانان و دریانوردان چگونه هواپیماها و کشتی های خود را به مقصد می رسانند ؟ و یا کاروان های تجاری در قدیم چگونه راه خود را پیدا می کردند ؟ و...

در طبیعت نشانه ها و علائمی وجود دارند که مردم از قدیم الایام از این نشانه ها برای جهت یابی استفاده می کردند . گرچه امروزه استفاده از این نشانه ها به علت اختراع دستگاههای جدید جهت یابی مثل GPS و GPRS و ... کمرنگ تر شده ولی باز هم کاربرد دارد بخصوص برای پیدا کردن جهت قبله ی ما مسلمانان .

شناخت این علائم غیر از اینکه ما را با طبیعت بیش تر آشنا می کند ، با دیدن و تفکر درباره ی آن ها به قدرت پروردگار عالمیان بیش تر پی می بریم .

جغرافیدانان از گذشته های دور در این فکر بودند که جهت هایی را بر روی کره ی زمین مشخص و نام گذاری کنند که برای همه ی مردم قابل فهم باشد . بنابراین سمت طلوع خورشید را مشرق و جهتی را که خورشید در آن غروب می کند ، مغرب نامیدند .البته برای جهت یابی صحیح تر از جهت های فرعی مانند شمال شرقی ، شمال غربی ، جنوب شرقی و جنوب غربی نیز بین جهت های اصلی استفاده می کنند .

و...

فهرست مطالب:

مقدمه

جهت های اصلی

وسایل متداول جهت یابی در جغرافیا

ساعت به جای قطب نما

استفاده از وضعیت آب و هوا

استفاده از آسمان شب

جهت یابی به وسیله مقطع بریده شده درختان

جهت یابی به کمک سایه

جهت یابی به کمک حیوانات

جهت یابی با درختان

این فایل با فرمت پاورپوینت در 29 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کلیسای چوپان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر و نگرش­های ناکارآمد فرزند پروری والدین مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی پاورپوینت روستای ویونا در ابیانه پاورپوینت تاثیر نیروی زلزله بر پی سد ها