👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بازار کاشان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بازار کاشان

دانلود فایل پاورپوینت بازار کاشان(شامل توضیحات پلان بازار جانمایی ها تصاویر فضاهای بازار)،در حجم 47 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

8/967 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بازار کاشان (شامل توضیحات + پلان بازار + جانمایی ها + تصاویر فضاهای بازار)،در حجم 47 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

یكی از اهم آثار تاریخی و دیدنی كاشان، مجموعه تاریخی بازار است كه از تقاطع خیابان باباافضل و میدان كمال الملك تا حدود دروازه دولت ادامه دارد قدمت بازار را مربوط به دوران سلجوقی میدانند، لكن دوران اوج رواج بازار مربوط به زمان صفویه و به خصوص دوران شاه عباس اول است. غالب سیاحان جهانگردانی كه در عصر صفویه و همچنین قاجاریه به ایران آمده و از كاشان هم دیدار كرده اند عظمت و شكوه و روایی بازار كاشان را ستایش كرده اند. در مجموعه تاریخی بازار علاوه بر راسته بازارهای اصلی نظیر: مسگرها، زرگرها، كفاشها، بزازها و بازارچه های میانچال، ملك، ضرابخانه و رنگرزها، مساجد، بقاع، كاروانسراها، تیمچه ها، حمام ها و آب ابنارهای متعدد و مختلفی وجود دارد كه هر یك از آنها در دوره خاص ساخته شده است.

چنانچه از طرف میدان تاریخی فیض و از جلو خان مسجد زیبا و تاریخی میرعماد وارد بازار شویم در سمت شرقی، بازار مسگرها مشتمل بر كاروانسرای ذغالی ها (888 ه.ق) و كاروانسرای میرپنج و سرای غفارپور و مسجد و حسینیه و رباط قرار گرفته است. تا چندین سال قبل با ورود به بازار مسگرها، صدای آهنگین پتك های مسگران گوشها را نوازش میكرد ولی با جایگزین شدن فلزات سبك در ساخت ظروف خانگی و بی رونق شدن صنعت مسگری سنتی، این بازار چهره ای متفاوت یافته است.

و...

فهرست مطالب:

نقشه موقعیت بناهای تاریخی کاشان

معرفی کامل بازار کاشان

نقشه بازار کاشان

 عناصر و فضاهاى فرهنگى، تاریخى بازاركاشان 

فهرست منابع و مآخذ

این فایل با فرمت پاورپوینت در 47 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD مجموعه تاریخی بازار زنجان(5صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فونکسیونالیسم چیست پاورپوینت GPS پاورپوینت اعتصاب کارگری عوامل و آسیب ها مبانی نظری خانواده پاورپوینت شناخت فضای شهری همدان