👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک

پاورپوینت زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

44

حجم

0/350 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک

پاورپوینت زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ادوارد ال. ثرندایك ، یكی از مهمترین پژوهشگران در تدوین روانشناسی حیوانی بود. او نظریه عینی و ماشینی (مكانیستی) یادگیری را تدوین كرد كه بر رفتار آشكار تأكید میورزید. او بر این باور بود كه روانشناسی باید رفتار را مطالعه كند نه عناصر ذهنی یا تجربه هشیار را و بدین ترتیب، او روندی را كه توسط كاركردگرایان به سوی عینیت شروع شده بود بیشتر تقویت كرد.

او یادگیری را نه برحسب اندیشه های ذهنی بلكه برحسب پیوندهای عینی بین محرك و پاسخ تفسیر میكرد؛ با وجود این، مقداری اشاره به هشیاری و فرآیندهای ذهنی در نظام او وجود داشت. كار ثرندایك و پاولف نمونه ای از كشف مستقل همزمان است. قانون اثر ثرندایك در 1898 و قانون تقویت پاولف كه مشابه آن است در 1902 تدوین شدند، هرچند كه چندین سال بعد، تشابه بین آنها شناخته شد.

زندگی ثرندایك

ثرندایك یكی از اولین روانشناسان آمریكایی بود كه تمام تحصیلاتش را در ایالت متحده گذراند. اشاره به این مطلب مهم است كه او مجبور نبود برای تحصیلات دكتری به آلمان برود و این كار تنها دو دهه پس از برپایی روانشناسی علمی میسر شد. علاقه ثرندایك به روانشناسی (مثل خیلی كسان دیگر) با خواندن كتاب اصول روانشناسی ویلیام جیمز، زمانی كه دانشجوی دوره لیسانس در دانشگاه وسلیان در میدل تاون، كانكتیكات بود بیدار شد. بعداً او تحصیلات خود را زیر نظر جیمز در هاروارد ادامه داد و در آنجا پژوهش در مورد یادگیری را آغاز كرد.

او تصمیم گرفته بود كه برای انجام پژوهشهایش از كودكان به عنوان آزمودنی استفاده كند، اما مدیریت دانشگاه به سبب حساسیتی كه به تازگی بر اثر یك رسوایی به وجود آمده بود، او را از این كار منع كرد. توضیح آنكه یك مردم شناس برای اندازه گیری قسمتهای مختلف بدن دانش آموزان لباسهای آنان را «شل كرده بود». وقتی كه ثرندایك فهمید نمیتواند كودكان را مطالعه كند، تصمیم گرفت به مطالعه جوجه مرغها بپردازد. این فكرها ظاهراً بر اثر سخنرانی های مورگان كه پژوهشهای خود درباره جوجه مرغها را توصیف می كرد به وی الهام شده بود.

ثرندایك به جوجه ها یاد میداد در مازهایی كه با كتاب ساخته بود بدوند. درباره مشكل ثرندایك برای یافتن جایی برای جوجه هایش داستانی نقل شده است. چون خانم صاحبخانه ثرندایك موافقت نكرد كه او جوجه ها را در اتاق خوابش نگهداری كند، لذا ثرندایك از جیمز كمك خواست. جیمز كوشید تا برای او جایی در آزمایشگاه یا موزه پیدا كند، اما موفق نشد و بنابراین ثرندایك و جوجه هایش را به زیرزمین خانه خود منتقل كرد و این موجب خوشحالی كودكان جیمز شد.

ثرندایك تحصیلات خود را در هاروارد به پایان نرساند. با این باور كه زن جوانی به محبتهای او بی اعتنایی كرده است، به كتل در دانشگاه كلمبیا متوسل شد تا از منطقه بوستن به دور بماند. با دریافت هزینه تحصیلی تحقیقی كه از جانب كتل به او پیشنهاد شد، ثرندایك به نیویورك رفت و دو تا از آموزش دیده ترین جوجه مرغهایش را با خود به آنجا برد. او در كلمبیا پژوهشی در مورد حیوانات را با كار با گربه ها و سگها و با استفاده از جعبه معماهایی كه خود طراحی كرده بود ادامه داد. در 1898 درجه دكتری خود را دریافت داشت.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی ثرندایك

روانشناسی حیوانی

آثار و فوت

پایان

عنوان : زندگی نامه ادوارد ال ثرندایک

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

شبيه سازي و آموزش کولیس ساعتی 0.001 اینچی پاورپوینت مدیریت اثربخش جلسات پاورپوینت مهندسی ارزش در احداث پل پاورپوینت سیستمهای اطلاعاتی و طراحی کار پاورپوینت آزمایشگاه عملیات واحد