👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با معماری روم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با معماری روم

دانلود فایل پاورپوینت معماری روم (آشنایی با معماری جهان)،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

54

حجم

21/408 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت معماری روم (آشنایی با معماری جهان) ،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

موقعیت جغرافیایی روم : کشوری که به نام روم معروف و شناخته شده است . کشور تازه ای بود که در کرانه های تیبر بنیاد شد ، تسلط خود را بر نیمه باختری مدیترانه برقرار ساخت و سرانجام دامنه آن را به همه سرزمینها گسترش داد . کشور روم از جنوب به صحرا ، از شمال به رود راین و دانوب و از خاور به دره دجله و فرات محدود بود . روم تسلط خود را بر سرزمین تمدن های کهن ، یعنی مصر ، سومر ، بابل ، فلسطین ، فینیقیه و یونان برقرار ساخت و در خاور کاری را که اسکندر آغاز کرده بود ، ادامه داد . بر زندگی و اندیشه اقوام آن ناحیه تاثیر ویژگیهای یونانی مآبی ( هلندی ) را به جا گذاشت .

یکی از مراکز مهم تمدنی روم شبه جزیره ایتالیا بود که از موقعیتی مرکزی برخوردار است و از همه سو به سهولت به دریای مدیترانه دسترسی داشت . ایتالیا به خاطر اوضاع جغرافیایش توانست دنیای مدیترانه را به سوی خود جذب کند . در دوره باستان همه راهها به روم ختم می شد و اکنون نیز راههای فرهنگی نوین به روم باستان باز می گردد .

دوره های مختلف سنگ ، درایتالیا که مهمترین بخش روم باستان بود ، همانند سایرنقاط سپری گردید . دوره مس در حدود 2500 سال پیش از میلاد آغاز شد و به خصوص در جزایر اطراف گسترش یافت . درساردنی بناهای متعددی که با تخته سنگهای بزرگ ساخته شده در نیمه اول هزاره دوم ایتالیوت ها ، که از خویشاوندان یونانیها محسوب می شدند و به زبان هند و اروپایی تکلم می کردند و با عناصر شمالی و آلپی امتزاج یافته بودند و به این سرزمین گام نهادند .

پیش از حاکمیت رومیها اقوامی بنام اتروسک ( آتروریاییها ) در سرزمین های تحت تسلط ساکن بودند که در تاریخ آن منطقه حائز اهمیت است . 

معماری رومی : همانطوریکه مردمان تحت حاکمیت رومیان متفاوت بودند ، معماری رومی نیز به غایت ومتنوع بود . هنر و معماری رومی اختلاط و التقاقی است از هنر اتروسکی ، یونانی ، آسیای غربی ، مصری و بومی . هنر رومی هر چند که بسیار کند و دیر خود را به عرصه ظهور رسانید ، و لیکن ماندگاری ویژه ای یافت . این هنر و معماری ابتدا تحت تاثیر هنر و معماری اتروسکی و پس از آن نیز متاثر از هنر یونانی شد . اما مشخصه های خاص خود را به دست آورد و در حقیقت تمدن و هنر غربی در یونان متولد و بوسیله رومیها تقویت و گسترش یافت . 

تندیسهای یونانی که توسط هنرمندان رومی ساخته شده در بسیاری از موزه های دنیا موجودند و نشانگر اوج هنر تندیس سازی عصر جمهوری است . به اعتقاد بسیاری هنر رومی از هنر یونانی متولد گردید . هنر رومی به واقع انتشار دهنده و نگهدارنده میراث هنر یونانیان بوده است . ولی به این نکته هم باید اشاره نمود که رومیها به خواسته های هنری خویش دست یافتند و هنر رومی شکوه و جلال خاص خود را یافت .

و...

فهرست مطالب:

موقعیت جغرافیایی روم

اتروسک ( آتروریاییها )

معماری اتروسکها

معابد

معماری رومی

معماری روم در دوره جمهوری

معبد سیبول

معبد فورتونا پریمیجینا ( پالسترنیا )

معماری روم در دوره امپراتوری

خانه در شهرهای رومی

کولوسئوم ( آمفی تئاتر فلاویوس )

باسیلیکا

باسیلیکای اولپیا

نمایش خانه و آمفی تئاتر

تاق نصرت

نما،مقطع و جزئییات تاق نصرت

حمامهای رومی

آبروها

تصاویر از مکان های مختلف

این فایل با فرمت پاورپوینت در 54 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD معماری رنسانس(7 صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل معماری ساختمان Biomuseo توسط فرانک گری پاورپوینت HSE در پروژه‌های عمرانی پاورپوینت بیوگرافی و آثار مهرداد ایروانیان دانلود پاورپوینت انقلاب مشروطه دانلود تحقیق درمورد مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی